دکوراسیون داخلی کم هزینه

۳ ایده دکوراسیون داخلی کم هزینه و ساده

فهرست

ممکن است افراد به تغییر دکوراسیون منزل خود علاقه داشته باشند اما به دلیل هزینه‌های بالا از این کار صرف نظر کنند. ما در این مقاله شما را با روش‌های تغییر دکوراسیون داخلی کم هزینه آشنا می‌کنیم تا بتوانید با صرفه هزینه کم، دیزاین منزل خود را با روش‌های کاربردی تغییر دهید.

تغییر در نورپردازی، رنگ کردن وسایل و دیوارها، تعویض رویه مبلمان، تغییر کاربری وسایل، عوض کردن دستگیره‌های کابینت، استفاده از گل‌های طبیعی، استفاده از کتابخانه و شلف‌های دیواری به منظور قرار دادن کتاب، مجسمه و وسایل دکوری از خلاقانه ترین ایده‌ها برای تغییر دکوراسیون کم هزینه است.

اهمیت ایده برای دکوراسیون داخلی کم هزینه

تغییر دکوراسیون داخلی منزل و محل کار با هزینه کم سبب ایجاد انگیزه، تنوع و عوض شدن روحیه افراد می‌شود. از طرفی این کار با استفاده از وسایل چند منظوره و حذف وسایل غیر ضروری، سبب صرفه جویی در هزینه‌ها نیز می‌گردد.

داشتن خلاقیت در ایده پردازی موجب می‌شود که دکوراسیون منزل و محل کار خود را با صرف هزینه کم به راحتی تغییر دهید. در ادامه شما را بهترین و کاربردی ترین ایده‌ها به منظور ایجاد دکوراسیون داخلی کم هزینه آشنا می‌کنیم. 

دکوراسیون داخلی کم هزینه
دکوزاسیون داخلی کم هزینه
دکوراسیون داخلی کم هزینه

نقش نورپرداری در ایجاد دکوراسیون دلخواه

تغییر منبع نوری منزل و تقویت نور محیط با استفاده از لامپ‌های ال ای دی زاویه دار و مخفی با رنگ‌های دلنشین، جلوه خاصی به محیط می‌دهد. چرا که نورپردازی صحیح سبب بهتر دیده شدن رنگ‌های استفاده شده در منزل شده و به آن‌ها روح می‌بخشد.

بهره گیری از نورپردازی اصولی در دکوراسیون کم هزینه، سبب تاثیر زیاد بر روحیه افراد شده و به نوعی زیبایی طراحی داخلی را تکمیل می‌کند. 

همچنین نورپردازی در منازل کوچک سبب بزرگتر و دلبازتر نشان دادن خانه می‌شود. همچنین استفاده از نورهای ملایم مصنوعی موجبات استراحت افراد خانواده را نیز فراهم می‌سازد.

بنابراین باید از نورهای روشن و پرنور در اتاق نشیمن و یا اتاق کار و از نورهای ملایم و کم نور در اتاق خواب استفاده کرد.

در نظر داشته باشید به منظور استفاده از نورپردازی در دکوراسیون داخلی کم هزینه باید به سبک انتخابی نیز توجه کرد. استفاده از نورپردازی گرم و روشن مناسب منازل با سبک کلاسیک و استفاده از نورپردازی ملایم و سرد مناسب منازل با سبک مدرن است.

آشنایی با نکات چیدمان اتاق خواب و انتخاب بهترین ترکیب رنگ ها در دکوراسیون خانه با مطالعه این دو مقاله

نورپردازی در دکوراسیون داخلی کم هزینه
نورپردازی در دکوراسیون داخلی کم هزینه
نورپردازی در دکوزاسیون داخلی کم هزینه

رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی کم هزینه

برای تغییر دکوراسیون داخلی کم هزینه بهتر است از رنگ‌های طبیعی و آرامش‌بخش مانند سفید، آبی، سبز و قهوه‌ای استفاده کنید. این رنگ‌ها القا کننده حس آرامش و صلح هستند. 

انتخاب یک رنگ به عنوان یک رنگ غالب از اهمیت زیادی برخوردار است. معمولا در دکوراسیون داخلی کم هزینه از ترکیب دو یا سه رنگ استفاده می‌شود. رنگ‌های کرم، سفید و بژ می‌توانند به عنوان رنگ اصلی انتخاب شوند.

رنگ‌های اضافه شده به این طیف‌های رنگی باید با توجه به سبک دکوراسیون انتخاب شوند. عموما از رنگ‌های ملایم مانند آبی کم حال و صورتی برای سبک مدرن و از رنگ‌های قرمز، آجری، آبی درباری و طلایی در سبک کلاسیک استفاده می‌کنند.

رنگ‌های انتخابی باید با یکدیگر همخوانی داشته باشد و مکمل همدیگر باشند. همچنین توجه به این نکته که رنگ‌های روشن محیط را بزرگتر نشان می‌دهد در دکوراسیون داخلی منازل با متراژ کم بسیار حائز اهمیت است.

 

رنگها در دکوراسیون داخلی کم هزینه
رنگها در دکوراسیون داخلی کم هزینه
رنگها در دکوراسیون داخلی کم هزینه

درباره دکوراسیون داخلی منازل قدیمی

پر واضح است که تغییر دکوراسیون منازل قدیمی نیاز به صرف هزینه بیشتری دارد. اما باز هم با خرید وسایل ارزان قیمت و کاربردی می‌توان دیزاین خانه‌های قدیمی را با هزینه کم تغییر داد.

رنگ آمیزی دیوارها، استفاده از برچسب روی کابینت‌ها، رنگ کردن درها و عوض کردن دستگیره آن‌ها، تعویض لوسترها، استفاده از لامپ‌های جدید و تغییر نورپردازی از مهمترین موارد دکوراسیون کم هزینه در منازل قدیمی است.

دکوراسیون داخلی کم هزینه(منازل قدیمی)
دکوراسیون داخلی کم هزینه(منازل قدیمی)
دکوراسیون داخلی کم هزینه(منازل قدیمی)

مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی کم هزینه

این موارد جزو اصلی ترین نکات در خصوص طراحی دکوراسیون کم هزینه محسوب می‌شوند:

  1. هنگام استفاده از نورپردازی به موقعیت محیط توجه کنید. مثلا استفاده از نور سفید گرم یا آفتابی برای اتاق خواب و از نور سفید یا خنثی برای اتاق محل کار استفاده کنید.
  2. نصب تابلو باید در ارتفاع مناسب و در دیوار اصلی صورت گیرد. موقعیت مکانی تابلو به ابعاد اتاق و ارتفاع سقف بستگی دارد.
  3. اندازه مبلمان باید با متراژ اتاق و سالن همخوانی داشته باشد. برای منازل کوچک هیچگاه مبل بزرگ خریداری نکنید.
  4. فرش نیز باید با اندازه اتاق و نوع چیدمان مبلمان تناسب داشته باشد. فرش باید به اندازه ای باشد که سرویس مبلمان دور تا دور آن چیده شوند.
  5. ورودی خانه را نیز می‌توان با جا کفشی چند منظوره و گلدان‌های زیبا طراحی کرد.
  6. حذف وسایل غیر ضروری و غیر قابل استفاده مهمترین اصل در طراحی دکوراسیون داخلی کم هزینه است.
  7. استفاده از گل‌های طبیعی ارزان قیمت و آپارتمانی نیز ایده ای منحصر به فرد برای تغییر دکوراسیون با هزینه کم است.
  8. تغییر رویه کوسن‌ و رنگ آن‌ها می‌تواند سبب تغییر دیزاین منزل با هزینه کم شود.

از چیدمان مستطیلی پذیرایی چه می‌دانید؟ این مقاله شما را با نحوه چینش این سبک و مزایای استفاده از آن آشنا می‌کند.

اید‌ه‌های خلاقانه برای داشتن دکوراسیون داخلی کم هزینه

غیر از موارد ذکر شده در بالا می‌توان برای طراحی دکوراسیون کم هزینه، کارهایی نظیر عوض کردن دستگیره کابینت‌های آشپرخانه، تغییر کاربری وسایل، استفاده از کتابخانه جادار، استفاده از المان‌های تاشو مانند میز و مبلمان تاشو را انجام داد. 

این کارها با صرف هزینه کم می‌تواند دکوراسیون منزل یا محل کار شما را عوض کرده و سبب تغییر روحیه و خلق و خوی اعضای خانواده و یا همکاران شود.

تغییر کاربری وسایل

عوض کردن رویه مبل‌ها و تغییر رنگ وسایل چوبی، روشی موثر برای طراحی دکوراسیون داخلی کم هزینه است. شما می‌توانید با تغییر کاربری وسایلی مانند کتابخانه، ویترین، میز و سایر وسایل سبب تغییر اساسی با هزینه کم در دکوراسیون منزل شوید

تغییر کاربری وسایل در دکوراسیون داخلی کم هزینه
تغییر کاربری وسایل در دکوراسیون داخلی کم هزینه

تعویض دسته‌های کابینت‌های آشپزخانه

شما می‌توانید به جای عوض کردن کابینت‌ها، دستگیره آن‌ها را عوض کنید. این کار می‌تواند تنوع زیادی در آشپزخانه شما ایجاد کند. عوض کردن لامپ هالوژن آشپزخانه نصب شده بالای کابینت‌ها و یا برچسب زدن و رنگ کردن درب کابینت‌ها نیز ایده ای دیگر برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه است.

دکوراسیون داخلی کم هزینه(تعویض دستگیره کابینت)
دکوراسیون داخلی کم هزینه(تعویض دستگیره کابینت)

استفاده از کتابخانه‌های جادار

استفاده از یک کتابخانه در گوشه پذیرایی می‌تواند سبب نظم بخشیدن به کتاب‌های شما در کمدها و ایجاد قفسه ای اختصاصی برای قرار دادن گلدان‌های کوچک و وسایل دکوری ارزان قیمت باشد. قرار دادن یک کاناپه و میز کوچک نیز این فضا را به کتابخانه ای کوچک و مدرن تبدیل می‌کند.

استفاده از کتابخانه در دکوراسیون داخلی کم هزینه
استفاده از کتابخانه در دکوراسیون داخلی کم هزینه

استفاده از رنگ‌های تیره

رنگ کردن دیوارهای منزل خصوصا اتاق خواب با رنگ‌های تیره مثل مشکی، زیبایی محیط شما را دوچندان می‌کند. رنگی خاص که احساس صمیمت بین اعضای خانواده را بیشتر می‌کند. در نظر داشته باشید از این رنگ در اتاق‌ها و خانه‌هایی با متراژ کم استفاده نکنید.

رنگ قرمز، نارنجی، سفید، نقره ای و برنحی رنگ‌های مناسب برای تکمیل رنگ مشکی در دکوراسیون منزل است.

استفاده از رنگ تیره در دکوراسیون داخلی کم هزینه
استفاده از رنگ تیره در دکوراسیون داخلی کم هزینه

استفاده از مبلمان تاشو

استفاده از مبلمان چند منظوره ایده ای ناب برای طراحی دکوراسیون داخلی کم هزینه است. شما می‌توانید با خرید یک مبلمان تاشو از آن به عنوان تخت خواب نیز استفاده کنید. این کار تا حد زیادی سبب صرفه جویی در هزینه‌ها می‌شود.

استفاده از مبلمان تاشو در دکوراسیون داخلی کم هزینه
استفاده از مبلمان تاشو در دکوراسیون داخلی کم هزینه

استفاده از فرش‌هایی با الگوی لایه ای

فرش با الگوهای لایه ای بیشتر در سبک سبک سنتی به چشم می‌خورد. امروزه این نوع فرش با تنوع رنگی و بافتی مختلف جایگزین فرش دستبافت شده است.

استفاده از فرش با الگوی لایه ای در دکوراسیون داخلی کم هزینه
استفاده از فرش با الگوی لایه ای در دکوراسیون داخلی کم هزینه

فرنیش و چیدمان منزل با بهترین تیم چیدمان

چنانچه به دنبال گروهی حرفه ای و با سلیقه به منظور فرنیش و چیدمان منزل خود می‌گردید پیشنهاد ما به شما گروه هنری الهه پیروز است. این تیم با بهره گیری از بهترین متریال و آشنایی با آخرین متدهای روز دنیا صفر تا صد چیدمان منزل شما را به بهترین نحو انجام می‌دهد. تیمی حرفه ای متشکل از مجرب ترین متخصصین و آموزش دیده در حوزه طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل به همراه داشتن نمونه کارهای قوی و رضایت حداکثری مشتریان.

تلفن‌های تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:

گروه هنری الهه پیروز کجا قرار دارد؟

تهران، خیابان میرداماد، خیابان شهید حصاری، پلاک ۴

بله گروه الهه پیروز، آماده برگزاری دوره‌های فرنیش و چیدمان منزل برای افراد مبتدی و علاقه مند به این رشته است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های مندرج در مقاله تماس حاصل نمایید.

بازدید و مشاوره رایگان، توجه به سلیقه مشتری، داشتن دانش کافی در خصوص چیدمان و فرنیش منزل، استفاده از متریال با کیفیت، داشتن نمونه کارهای قوی، اعمال قیمت مناسب، تغییر دکوراسیون در صورت نارضایتی مشتری

۱/۵ - (۱ امتیاز)

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*