پتینه و نقاشی الهه پیروز

نکات کلیدی رنگ دیوار پذیرایی دو رنگ

رنگ دیوار پذیرایی دو رنگ

فهرست

 یکی  از پر رفت و آمدترین  مکان ها در هر منزلی پذیرایی می باشد. بنابر این انتخاب رنگی جذاب و زیبا برای دیوار پذیرایی می تواند بر روی روحیه افراد خانواده تاثیر زیادی داشته باشد.در گذشته مردم  بنا بر عادت فقط از یک رنگ برای نقاشی دیوار پذیرایی استفاده می کردند،ولی امروزه با توجه به تغییر سلیقه افراد ترکیب دو رنگ یکی از محبوب ترین سبک های رنگ آمیزی ساختمان به شمار می رود. اگر می خواهید با بهترین  ترکیب رنگ های دیوار پذیرایی آشنا شوید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ترکیب رنگ های محبوب در دیوار پذیرایی

۱. نسکافه ای

رنگ نسکافه ای به طلایی بسیار نزدیک  است و ترکیب این دو رنگ می‌تواند حس  لوکس بودن را به فضا بدهد.

 

نسکافه ای

 

۲.رنگ استخوانی

ترکیب رنگ استخوانی با رنگ‌های طیف کرم و خنثی  می تواند یک محیط گرم و آرامش‌بخش را برای شما بسازد.

 

 

۳.یاسی

اگر برای رنگ پذیرایی خود از ترکیب یاسی و سفید استفاده کنید، محیطی دلچسب ایجاد می کنید.

 

یاسی

 

۴.زرد

رنگ زرد باعث ایجاد حس شادی و درخشندگی سالن پذیرایی می شود.اگر ترکیب زرد و سفید استفاده نمایید، این کار باعث می شود که فضای پذیرایی روشن تر نشان داده شود.

 

زرد

 

۵.رنگ صورتی

صورتی ملایم برای رنگ دیوار پذیرایی رنگی آرام بخش و جذاب است.شما می توانید برای رنگ آمیزی پذیرایی خود از ترکیب صورتی و خاکستری استفاده کرده که باعث ایجاد حس آرامش و شادابی در فضا می‌شود.

 

 

۶.طوسی

یکی از ترکیب رنگ هایی که می توانید برای رنگ پذیرایی از آن  استفاده کنید،رنگ سبز و طوسی است. این ترکیب رنگ باعث ایجاد حس طبیعت و زیبایی در فضا می‌شود.

 

طوسی

 

۷.قهوه ای

ترکیب رنگ قهوه‌ای و بژ یکی از رنگ های پرطرفداری است که در بسیاری از خانه ها برای رنگ آمیزی پذیرایی استفاده می شود.این ترکیب رنگ باعث ایجاد حس گرما و دلنشینی در فضا گردد.

 

قهوه ای

 

۸.قرمز

شما می توانید برای نقاشی پذیرایی ترکیب قرمز و سفید را انتخاب کرده تا حس شادابی و قدرت را تجربه کنید.

 

 

۹.فیلی

رنگ فیلی در طیف رنگ طوسی قرار دارد و ترکیب آن با رنگ های گرم و سرد جذابیت زیادی ایجاد می کند.

.فیلی

۱۰.آبی

ترکیب رنگ آبی و سفید یکی از بهترین گزینه ها برای  رنگ آمیزی ساختمان است که حس آرامش را در ساکنین ایجاد می کند.

آبی

توصیه های مهم انتخاب رنگ

 1. انتخاب رنگ روشن برای اتاق‌های کوچک و کم نور
 2. باتوجه به سبک دکوراسیون، رنگ را انتخاب کنید.
 3. دقت به روانشناسی رنگ
 4. از رنگ مکمل مبلمان و وسایل منزل استفاده کنید.
 5. به هارمونی رنگ ها و تناسب آن ها باهم بسیار دقت کنید.
 6. برای جذابیت بیشتر نقاشی ساختمان می توانید از ترکیب چند رنگ استفاده نمایید.
 7. توزیع متناسب رنگ های روشن و تیره در بخش های مختلف ساختمان
 8. توجه به چرخه رنگ

رنگ های آرامش بخش برای دیوار پذیرایی

رنگ‌های آرامش بخش برای دیوار پذیرایی می‌تواند به عنوان یک  بخش مهم در طراحی دکوراسیون داخلی محیط زندگی شما مطرح باشد. انتخاب رنگ‌های مناسب برای دیوار پذیرایی می‌تواند حس آرامش و راحتی را برای ساکنین فراهم کند. در ادامه به برخی از رنگ‌های آرامش بخش برای دیوار پذیرایی اشاره می‌کنیم.

۱.ترکیب رنگ های شکلاتی، وانیلی، صورتی

این ترکیب رنگ یکی از بهترین رنگ های مورد استفاده برای پذیرایی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.استفاده از طیف های شکلاتی و بژ روی دیوار پذیرایی، موجب ایجاد آرامش در محیط می شود.

 

۲.ترکیب رنگ قهوه ای کرمی

اگر از طیف های قهوه ای، کرمی و خاکستری برای دیوار پذیرایی استفاده کنید، باعث می شود که فضایی آرام بخش و صمیمی را در ساختمان ایجاد کنید. مبل قهوه ای با کوسن های کرمی و خاکستری زیبایی  پذیرایی را دوچندان کرده و فرش های برنزه ای رنگ به  آن گرما می بخشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نقاشی ساختمان، مطالعه مقاله نقاش ساختمان حرفه ای  را از دست ندهید.

 

رنگ های خاص و مدرن برای دیوار پذیرایی 

امروزه برای رنگ کردن دیوارهای سالن پذیرایی از رنگ های خنثی مانند سفید و نقره ای و برنزی و طلایی استفاده می شود که با دکوراسیون های مدرن بسیار  مناسب می باشد. شما می توانید از رنگ یاسی برای نقاشی دیوار پذیرایی خود استفاده کرده که موجب می شود فضایی شاد و آرامش بخش را در منزل ایجاد کند. دکوراسیون سبز پذیرایی یکی از زیباترین انواع دکوراسیون های داخلی است که حس نشاط و سر زندگی را فضای پذیرایی منزل بوجود می آورد.

رنگ های پذیرایی سبک مدرن

رنگ های خنثی در سبک مدرن می تواند  احساس سادگی و راحتی را در شما القا کند.رنگ هایی مانند قهوه ای،کرم، نقره ای،  بژ، سفید به عنوان رنگ های غالب در دکوراسیون مدرن استفاده می شوند که می توان ها آنها را به عنوان رنگ پس زمینه در نظر گرفت تا درساختمان جلوه بیشتری داشته باشند. استفاده از طیف رنگ خنثی در سبک مدرن موجب می شود تا به راحتی بتوان رنگ های مختلف را در فضا با یکدیگر ترکیب کرد.

رنگ های پذیرایی سبک کلاسیک

رنگ های سبک کلاسیک همیشه می‌تواند همواره جذاب، ساده و شیک باشد. یکی از انواع ترکیب رنگ‌های کلاسیک، رنگ سیاه و سفید است که  در عین سادگی هرگز از مد نیفتاده و به عنوان یکی از بهترین ترکیب رنگ ها در پذیرایی استفاده می شود.کنتراست‌های متنوعی که در کنار ترکیب رنگ سیاه و سفید می توان ایجاد کرد، باعث کلاسیک شدن این دو رنگ می شود. از جمله ترکیب رنگ های سبک کلاسیک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. رنگ بژ با آبی،سبز، خاکستری
 2. سفید شیری با قهوه‌ای و سبز
 3. سفید با نارنجی و سرمه ای
 4. سبز زیتونی و زرد

درباره روانشناسی رنگ چه می‌دانید؟

روانشناسی رنگ، شاخه‌ای از روانشناسی است که بر روی تأثیر رنگ‌ها بر حالت روحی و رفتار افراد تمرکز دارد. رنگ‌ها به عنوان عوامل بصری در محیط‌های مختلف، می‌توانند بر تغییر حالت روحی افراد تأثیر بگذارند. در ادامه به برخی از تأثیرات رنگ‌ها بر حالت روحی افراد اشاره می‌کنیم:

۱. قرمز

 قرمز یکی از رنگ‌های پرانرژی است و با افزایش ضربان قلب و فشار خون همراه است. این رنگ می‌تواند افراد را برانگیخته و خشمگین کند، ولی همچنین می‌تواند حس عشق و علاقه را نیز ایجاد کند.

۲. آبی

آبی از رنگ‌های آرامش بخش است و با تعادل و آرامش درونی همراه است. این رنگ می‌تواند برای کاهش استرس و اضطراب مؤثر باشد.

۳.سبز

سبز نیز یکی از رنگ‌های آرامش بخش است که با طبیعت و بازسازی همراه است. این رنگ می‌تواند حس آرامش و تعادل را در افراد ایجاد کند.

۴. زرد

 زرد از رنگ‌های شاد می باشد که با افزایش انرژی و خلاقیت همراه است. این رنگ می‌تواند حس شادابی و انرژی را در افراد ایجاد کند.

نکات طلایی نگهداری و ماندگاری رنگ دیواری

برای نگهداری و ماندگاری رنگ دیواری، می‌توانید از نکات زیر استفاده کنید.

 1. پیش از شروع نقاشی دیوار، باید دیوار را به خوبی تمیز کنید تا هیچ گونه چربی، گرد و غبار و یا اثر دیگری روی دیوار باقی نماند.
 1. برای حفظ ماندگاری رنگ دیواری، باید قبل از انتخاب رنگ به خاصیت های رنگ مانند مقاومت به رطوبت   و دوام  آن دقت کنید.
 1. برای افزایش ماندگاری رنگ دیواری، باید از نور خورشید و گرمای مستقیم نور خورشید، جلوگیری کنید.
 1. برای حفظ رنگ دیواری، باید از شستشوی دیوار با آب و صابون خودداری کنید و به جای آن از پاک کننده‌های خاص برای شستشو استفاده کنید.
 1. برای حفظ رنگ دیواری، باید از تماس و برخورد اجسام سنگین با دیوار خودداری کنید.
 2. در صورتی که رنگ دیواری دچار خراش شده و یا آسیب دیده‌است، باید به سرعت تعمیر شود تا خراش راهی برای فرسایش رنگ دیواری نشود.

پتنیه روی دیوار پذیرایی

پتینه کاری یک روش رنگ آمیزی است که باعث ایجاد بافت روی سطح دیوار می‌شود و می‌توان آن را با استفاده از رنگ‌های مختلف مانند رنگ پلاستیک، رنگ روغن و رنگ اکریلیک اجرا کرد.پتینه کاری از تکنیک های مختلفی تشکیل شده است که با توجه به سلیقه خودتان  و دکوراسیون پذیرایی منزل می توانید هریک از مدل های پتینه کاری را انتخاب کنید.

با اجرای پتینه کاری روی دیوار پذیرایی، می توان قسمت های ترک خورده و عیوب دیوار را پوشش خوبی داد و آن ها را پنهان کرد. با استفاده از هنر پتینه کاری می توان بافت، طرح و رنگ دلخواه خود را  بر روی دیوار پیاده کرد و چنانچه کمی خلاقیت در پتینه کاری داشته باشید، طرحی بکر و متفاوت را می توانید ایجاد کنید.

گروه هنری الهه پیروز

 گروه هنری الهه پیروز، یکی از بهترین شرکت های فعال در حوزه نقاشی ساختمان و پتینه کاری است. این برند با استفاده از تیم حرفه ای خود، توانسته پروژه های مختلفی را در مشهد و تهران با بالاترین کیفیت اجرا کند.این شرکت  به منظور جلب رضایت مشتریان، تمام سعی خود را می کند تا از سبک های نوین پتینه کاری در پروژه ها استفاده کرده و بهترین رنگ و طرح را برای پتینه کاری ساختمان انتخاب می کند. اگر قصد دارید که از خدمات گروه هنری الهه پیروز، بهره ببرید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به شما در زمینه پتینه کاری و نقاشی ساختمان مشاوره دهند.

سوالات متداول

برای نقاشی حرفه ای ساختمان در تهران می توانید با شماره ۰۹۱۲۶۶۶۲۵۳۹  تماس بگیرید.

در پتینه کاری می توان علاوه بر تغییر رنگ سطح، بافت آن را عوض کرد. کاربردهای پتینه کاری در مقایسه با رنگ بسیار بیشتر است .

بله. برای مشاوره چیدمان داخلی می توانید با شماره ۰۹۱۵۶۵۹۹۲۳  در ارتباط باشید.

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*