پتینه و نقاشی الهه پیروز

آموزش ساخت تکسچر روی دیوار

آموزش ساخت تکسچر روی دیوار

فهرست

امروزه یکی از روش های مناسب برای ایجاد بافت به دیوار، استفاده از خمیر تکسچر است.رنگ تکسچرها سفید است، ولی شما  به راحتی می توانید رنگ‌های مختلفی را به آن اضافه کرده و در پتینه کاری از این خمیر استفاده کنید.اگر می خواهید که با نحوه  درست شدن تکسچر روی دیوار آشنا شوید، ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

تکسچر چگونه کار می‌کند؟

خمیر تکسچر از رنگ ضخیم‌تر است که با استفاده از آن می توان طرح و شکل های مختلفی را در نقاشی ساختمان و  پتینه دیوار  ایجاد کرد.اگر دیوار منزل شما دارای فرورفتگی و برآمدگی باشد، به کمک  تکسچر تا حد زیادی  می توانید،  عیوب آن را به راحتی پنهان کنید. تکسچر  دارای چسبندگی  و قابلیت ضد آب بودن است و همین ویژگی ها باعث می شود که در کارهای هنری و تزئینی از آن بسیار استفاده شود.

ابزار و مواد رنگ آمیزی با تکسچر روی دیوار

 1. ورق پلاستیک
 2. غلتک و روکش رنگ
 3. قلم مو
 4. پارچه
 5. ضمیمه مته و میکسر رنگ
 6. چاقوی دیوار خشک
 7. رنگ مسطح یا پرایمر دیوار خشک
 8. سینی رنگ

آموزش مراحل رنگ آمیزی با تکسچر روی دیوار

۱.پوشاندن درزها و ترک های دیوار

قبل از اعمال بافت پایه، برای رفع ترک و شکاف در سطوح دیوار و سقف،از ترکیب بتونه استفاده کنید.با کاردک مناسب، مواد بتونه را را به داخل سوراخ یا شکاف مورد نظر وارد کنید.سپس با لبه چاقو، سریعاً ترکیب را در سراسر سطح صاف کنید. این کار باعث می‌شود تا سطح صاف شده و ترکیب با سطح دیوار هماهنگ شود.

 

۲.استفاده از پرایمر

در این مرحله، یک لایه پرایمر  را بر روی دیوار بمالید و بگذارید که سطح خشک شود. حتما باید از پرایمر در این کار  استفاده کنید، زیرا اگر تکسچر را مستقیم بر روی دیوار خشک بزنید، به سطح دیوار جذب می شود و نمی توانید به نتیجه مطلوب دست یابید.

 

۳.مخلوط کردن ترکیب تکسچر

تکسچر را با آب به نسبت چهار به یک، ترکیب کرده تا متریال بافت دیواری را با قیمت مناسب ایجاد کنید.برای این کار، از یک سطل ۵ گالنی و ضمیمه میکسر رنگ استفاده کرده تا مواد را کاملا با هم مخلوط کنید. مواد را کاملا بهم زده تا به خوبی غلیظ شود.ترکیب مواد باید به صورتی باشد که به آسانی روی غلتک بغلتد.

 

۴.غلتک را به تکسچر را آغشته کنید

سینی رنگ را با رنگ بافت یا مواد بافت پر کنید.سپس غلتک رنگ را در سینی رنگ آغشته کنید  و بعد بافت را بر روی سطح دیوار بمالید. غلتک ها به دو صورت ساده و طرحدار در بازار موجود هستند که برای ایجاد بافت بیشتر می توانید از غلتک های مخصوص و طرحدار استفاده کنید.

 

۵.استفاده از قلم مو در مناطق غیر قابل دسترس

در نواحی مانند گوشه‌ها و لبه‌های اطراف دیوار که غلتک نمی‌تواند به آن برسد، از قلم مو به جای غلتک استفاده کنید.

 

۶.خشک شدن بافت

بعد از اجرای مراحل قبل، باید بگذارید که بافت تکسچر تا حدی خشک شود. خشکی آن را با فشار دادن انگشت شست به سطح آن تست کنید.

 

۷.استفاده مجدد از تکسچر

وقتی بافت به قوام مورد نظر رسید،دوباره از مواد جدید بر روی سطح استفاده کنید. این کار باعث می شود که بافت سه بعدی بر روی دیوار ایجاد شود.

نکات استفاده از تکسچر خانگی روی دیوار

چنانچه از تکسچر خانگی برای ایجاد بافت روی دیوار در پتینه استفاده می کنید، حتما صبر کنید تا سطوح کاملا خشک شوند و بعد به صورت دلخواه آن‌ها را آستر کرده و رنگ کنید.با توجه به اینکه دیوار خشک گچی است و رطوبت رنگ را جذب می کند، بنابر این برای جلوگیری از هدر رفت رنگ از پرایمر استفاده کنید.

دوره آموزش پتینه کاری و نقاشی روی دیوار الهه پیروز

باتوجه به اینکه تیم هنری الهه پیروز در زمینه پتینه کاری و نقاشی پروژه‌های بسیاری را با بهترین کیفیت اجرا کرده، چندین سال است که به صورت کاملا تخصصی و عملی اقدام به برگزاری کلاس های پتینه کاری و نقاشی روی دیوار کرده است.بنابراین چنانچه شما می خواهید با تکنیک های جذاب پتینه آشنا شده و بتوانید در این زمینه در آمد بالایی کسب کنید، با شماره زیر تماس گرفته تا همکاران ما اطلاعات لازم برای ثبت نام دوره ها را در اختیارتان قرار دهند.

اگر می خواهید با نقاشی دیواری مدرن هم آشنا شوید، حتما از مقالات مرتبط در سایت بازدید کنید.

برای کسب اطلاعات کامل در زمینه پتینه کاری مقاله آموزش پتینه کاری برای شما بسیار مفید و جذاب خواهد بود

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم تا به صورت دقیق، نحوه ساخت تکسچر روی دیوار را آموزش  دهیم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر درباره انواع خمیر تکسچر و کاربرد آن ها دارید، لطفا با کارشناسان ما تماس گرفته تا در این زمینه به شما مشاوره جامع دهند.

 

 

سولاات رایج

 1. کارهنری
 2. گچ کاری
 3. پتینه کاری
 1. بسکت
 2. سرامیک
 3. اسپانج
 4. کراکل
 1. چسبندگی زیاد
 2. ضد آب بودن
 3. دوام بالا

 

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*