پتینه و نقاشی الهه پیروز

نکاتی که باید در نقاشی دیواری رعایت کرد

فهرست

نقاشی دیواری چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ این مقاله سعی دارد تکنیک‌های مختلف و نکات نقاشی دیواری را برای شما عزیزان برشمارد. به هنر کشیدن طرح‌های مختلف روی دیوار و سقف مورال گفته شده که سبب جان بخشیدن به محیط و زیبایی بصری فضا خواهد شد.

چرا برندها و مشاغل به نقاشی دیواری علاقه دارند؟

استفاده از نقاشی دیواری این تبلیغ خلاقانه به دلیل چشم نوازی محیط، سبب جذب بیشتر مشتری خواهد شد. به همین دلیل افراد مختلف از این ترفند برای جلب توجه مشتریان به سمت کسب و کار خود استفاده خواهند کرد. هرچقدر طرح‌های روی دیوار رساتر بوده و به موضوع برند یا شغل نزدیک تر باشد مخاطب را بیشتر به سمت خود می‌کشاند.

در دیوار نگاری باید به دنبال چه چیزی باشید؟

در وهله اول پس از انتخاب دیوار مناسب برای کشیدن نقاشی، باید هدف از دیوار نگاری را مشخص کرده و بر اساس آن ایده پیشنهادی را اجرا کنید. یادتان باشد دیواری را برای اینکار انتخاب کنید که بیشتر در معرض دید مخاطبان باشد.

اگر شغل خاصی دارید دیوارنگاری دیوار داخلی محل کارتان نمایانگر برند و محصول شما خواهد بود. انتخاب هوشمندانه دیگر، نقاشی کردن دیوارهای خارجی، سبب به فکر فرو رفتن آن‌ها شده و توجهشان به برند شما جلب خواهد شد.

نحوه اجرای نقاشی دیواری با چسب کازئین

آهک، چسب کازئین(ماده پنیر) و رنگ سه عنصر اصلی این سبک از نقاشی دیواری خواهد بود .یکی از دلایل استفاده زیاد از این نوع تکنیک ترکیب پذیری بالای چسب کازئین با آهک می‌باشد.

دوام رنگ آمیزی دیوار با چسب کازئین یکی دیگر از مزایای این تکنیک خواهد بود. یکی از نکات نقاشی دیواری با چسب کازئین این است که برای بهتر جذب شدن رنگ ابتدا بایستی دیوار را کمی مرطوب کرده، دیوار را با یک لایه آهک پوشانده و سپس شروع به رنگ زدن کنید.

نکات نقاشی دیواری در خصوص اجرای آن با چسب کازئین

تکنیک نقاشی تمپرا در نقاشی دیواری

این نوع سبک از رنگ آمیزی دیوارها که قدمت بالایی دارد معمولا بر روی دیوارهای گچی اجرا می‌شود. از نکات نقاشی دیواری در اجرای تمپرا می‌توان به زیرسازی مناسب دیوارها اشاره کرد. در این شیوه رنگ‌ها به صورت پودری بوده و از تنوع کمی برخوردار خواهد بود. از انواع تکنیک‌های تمپرا می‌توان به تکنیک چسب رنگ، تکنیک تمپرای موم و تکنیک زرده تخم مرغ اشاره کرد.

استفاده از چسب رنگ تمپرا برای فضاهایی با ابعاد کوچک با مخلوط پودر رنگ و چسب حیوانی مانند چسب خرگوش، ماهی و ژلاتین که شکنندگی بالایی دارد صورت می‌گیرد.

در تکنیک تمپرای موم ابتدا موم حرارت دیده را با کمی آب و آهک ترکیب کرده و بعد مورد استفاده قرار می‌دهند. از مزیت اصلی این نوع تمپرا می‌توان به رطوبت پذیری بالای آن اشاره کرد.

در تکنیک زده تخم مرغ نیز این ماده جایگزین چسب رنگ خواهد شد. ترکیب زرده تخم مرغ و شیره درخت انجیر از بوی نامطبوع رنگ جلوگیری خواهد کرد.

نکات نقاشی دیواری در خصوص اجرای آن با تکنیک تمپرا

نقش سیلیکات در نقاشی دیواری

استفاده از ماده سیلیکات به دوام و ماندگاری اثر هنری و کیفیت آن کمک خواهد کرد.ت رکیب سیلیکات سدیم(شیشه آبی) و رنگ بر روی سیمان و سنگ اثری به یاد ماندنی و زیبا خلق خواهد کرد.توجه داشته باشید کیفیت و جلوه این نوع نقاشی به زیرسازی مناسب و اصولی بستگی خواهد داشت.

نکات نقاشی دیواری در استفاده از سیلیکات
اجرای نقاشی دیواری توسط گروه هنری الهه پیروز

درباره نقاشی‌های دیواری گروه الهه پیروز

گروه هنری الهه پیروز با ۸ سال تجربه یکی از بهترین مجریان نقاشی‌ دیواری با استفاده از آخرین متد روز دنیا، متریال با کیفیت و دستگاه‌های پیشرفته خواهد بود. شعار همیشگی این تیم حرفه ای کیفیت مطلوب، دقت بالا، هزینه کم و مشتری مداری می‌باشد.

شماره‌های تماس گروه هنری پتینه و نقاشی الهه پیروز:

مقاله نقاشی دیواری منزل شما را با هنر و خدمات گروه هنری الهه پیروز، در خصوص اجرا و رعایت نکات نقاشی دیواری و انواع سبک‌های آن آشنا خواهد کرد.

نمونه‌های نقاشی دیواری گروه پتینه و نقاشی الهه پیروز

نقاشی دیواری احرا شده توسط گروه الهه پیروز
نقاشی دیواری منازل
نقاشی دیواری اجرا شده توسط گروه الهه پیروز
نقاشی دیواری سه بعدی یکی از جذابترین نقاشیهای دیواری میباشد
نقاشی دیواری به سبک سنتی بیشتر در سفره خانه ها، مساجد و مکانهای تاریخی استفاده خواهد شد.

جمع بندی

دانستن این نکته ضروری است که بهترین رنگ برای اجرای نقاشی دیواری در سطوح مختلف رنگ‌های آکریلیکی می‌باشد. چرا که این رنگ‌ها به سرعت خشک شده و انعطاف پذیری بالایی دارند. برای اجرای هر چه بهتر این هنر بصری پیشنهاد ما به شما اعتماد به تیم حرفه ای الهه پیروز با بهره گیری از متخصصین دوره دیده می‌باشد.

سوالات رایج

بله گروه الهه پیروز برگزارکننده دوره های آموزش نقاشی دیواری به صورت کاملا تخصصی توسط اساتید برجسته و به نام در شهرتهران می‌باشد. جهت ثبت نام در کلاسها با شماره ۰۹۱۲۶۶۶۲۵۳۹ تماس حاصل نمایید.

این تیم حرفه ای علاوه بر تهران در سایر شهرهای ایران آماده همکاری با شما هموطنان گرامی خواهد بود.

۰۹۱۵۶۵۹۹۱۲۳ این شماره جهت ارتباط با کارشناسان الهه پیروز می‌باشد.

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*